Pokud si nezkušený, nebo nenáročný, uživatel vybírá poskytovatele hostingu, pravděpodobně bude vybírat podle ceny za základní poskytované služby. Většina poskytovatelů tento fakt velmi dobře zná a ráda se chlubí nízkými cenami i přes skutečnost, že ostatní jsou drahé nebo kvalitou nepřevyšují konkurenci.

Jiní zase spoléhají na velikost a popularitu poskytovatele, ta v tomto ohledu nehraje zásadní roli, dokonce i menší poskytovatelé jsou schopní snadno konkurovat gigantům na trhu. Uvedeme si často využívané služby, které mohou hrát důležitou roli při výběru, ale často se na ně zapomíná:

Cena domény/hostingu

Nejčastěji sledovaná položka, u které se lze snadno spálit. Vhodné je sledovat ceny u jednotlivých koncovek domén a především také, jestli je cena uváděna včetně daně. Pokud se bude objednávat doména i s hostingem, je vhodné spočítat celkové náklady za jeden rok a teprve následně je porovnávat s dalšími poskytovateli.

Technická podpora

Technická podpora představuje možnost spojit se s operátory poskytovatele v případě nouze nebo jakýchkoliv odkazů. Ideální možnost představuje online chat a možnost telefonického spojení. Pokud tímto poskytovatel nedisponuje, můžete čekat na reakci i dlouhou dobu a to by mohlo být v řadě případů nepříjemné.

Cena za přechod

Pokud přecházíte od starého poskytovatele k novému, může být tato služba naceněna. Většina poskytovatelů ji poskytuje zdarma a nabízí k ní i výhody. Jedná se o nenápadnou položku, ale pokud budete stěhovat velké množství webů, rázem se její důležitost projeví.

Multihosting

Provozování většího množství domén na jediném hostingu je služba, která je stále populárnější. Důležitá je zde možnost nastavení neomezeného množství domén a rovněž je i klíčová cena za tuto službu. Neméně podstatná je také složitost práce s více doménami najednou.

Zálohování a obnova ze zálohy

Pravidelné zálohování je velmi důležité. Pokud by došlo k napadení webu z třetí strany, nebo k nevhodnému zásahu do struktury webu, tak je možné ho díky záloze obnovit z dřívějšího data. Především u eshopů, magazínů a dalších webů, kde stále přibývá nový obsah, je vhodné tuto službu sledovat. Ideálním požadavkem je každodenní zálohování a nejnižší možná cena za případnou obnovu webu ze zálohy. Dokonce i nejznámější poskytovatelé jsou v tomto ohledu překonáni menšími poskytovateli, kteří tuto službu často považují za samozřejmost.

Náš výběr
WEDOS
WEDOS
25 Kč/měs Kč
WP Neuron
WP Neuron
76 Kč/měs Kč
Active24
Active24
49 Kč/měs Kč